Invertor Growatt MIN-3600TL-X
de către VoltaRom Solar
0
în stoc
G2O15Z1D2D7
MIN-3600TL-X de la Growatt
  • Eficiență maximă de 98.4%
  • String-uri duble la MPPT
  • SPD de tip II pe partea DC
  • Suport pentru controlul exporturilor
  • Tasta tactilă și afișaj OLED
  • Stocarea datelor până la 25 de ani
Cu mândrie vă prezentăm inovația în domeniul panourilor solare: MIN-3600TL-X de la Growatt!
Growatt & VoltaRom Solar - Împreună pentru un viitor sustenabil! ☀️
Cod instalator EAZPD3
Marcă invertor Growatt
Putere maximă recomandată PV (pentru module STC) 5040W
Voltaj maxim DC 500V
Voltaj minim de pornire 100V
Voltaj nominal DC 360V
Interval voltaj MPP 80V-500V
Numărul de MPP 2
Număr de șiruri fotovoltaice per MPP 1
Curentul maxim per MPP 13.5A
Curentul maxim de scurtcircuit per MPP 16.9A
Putere nominală AC 3300W
Putere maximă aparentă AC 3600A
Voltaj nominal AC 230V (180-280V)
Frecvență rețea AC 50/60 Hz (45-55Hz/55-65 Hz)
Ieșire maximă curent AC 16A
Factor de putere reglabil -0.8 -> +0.8
THDi <3%
Tip de conectare la rețea Monofazat
Eficiență maximă 98.2%
Eficiență Europeană 97.1%
Eficiență MPPT 99.9%
Protecție la inversarea polarității DC Da
Întrerupător DC Da
Protecție la supratensiune AC/DC Type III / Type II
Monitorizarea rezistentei de izolatie Da
Protecție la scurtcircuit AC Da
Monitorizarea defecțiunii la pământ Da
Monitorizarea rețelei Da
Protecție anti-insulare Da
Unitate de monitorizare a curentului rezidual Da
Protecție AFCI Opțional
Lungime 375mm
Înălțime 350mm
Grosime 160mm
Greutate 10.8Kg
Intervalul temperaturii de funcționare –25°C ... +60°C
Consumul de energie pe timp de noapte < 1W
Topologie Cu transformator
Emisia de zgomot (tipic) ≤35 dB(A)
Răcire Convecție naturală
Grad de protectie IP65
Umiditate relativă 0-100%