Invertor Growatt MIN-8000TL-X
de către VoltaRom Solar
0
în stoc
G2O1G12241F3
MIN-8000TL-X de la Growatt
  • Eficiență maximă de 98.1%
  • String-uri duble la MPPT
  • SPD de tip II pe partea DC
  • Suport pentru controlul exporturilor
  • Tasta tactilă și afișaj OLED
  • Stocarea datelor până la 25 de ani
Cu mândrie vă prezentăm inovația în domeniul panourilor solare: MIN-8000TL-X de la Growatt!
Growatt & VoltaRom Solar - Împreună pentru un viitor sustenabil! ☀️
Marcă invertor Growatt
Putere maximă recomandată PV (pentru module STC) 12000W
Voltaj maxim DC 600V
Voltaj minim de pornire 100V
Voltaj nominal DC 360V
Interval voltaj MPP 60-550V
Numărul de MPP 2
Număr de șiruri fotovoltaice per MPP 1
Curentul maxim per MPP 13.5A
Curentul maxim de scurtcircuit per MPP 16.9A
Putere nominală AC 8000W
Putere maximă aparentă AC 8000W
Voltaj nominal AC 230V (180-280V)
Frecvență rețea AC 50/60 Hz (45-55Hz/55-65 Hz)
Ieșire maximă curent AC 38.3A
Factor de putere reglabil -0.8 -> +0.8
THDi <3%
Tip de conectare la rețea Monofazat
Eficiență maximă 98.1%
Eficiență Europeană 97.3%
Eficiență MPPT 99.5%
Protecție la inversarea polarității DC Da
Întrerupător DC Da
Protecție la supratensiune AC/DC Type III / Type II
Monitorizarea rezistentei de izolatie Da
Protecție la scurtcircuit AC Da
Monitorizarea defecțiunii la pământ Da
Monitorizarea rețelei Da
Protecție anti-insulare Da
Unitate de monitorizare a curentului rezidual Da
Protecție AFCI Da
Lungime 425mm
Înălțime 387mm
Grosime 180mm
Greutate 18.2Kg
Intervalul temperaturii de funcționare –25°C ... +60°C
Consumul de energie pe timp de noapte < 1W
Topologie Cu transformator
Răcire Convecție naturală
Grad de protectie IP66
Umiditate relativă 0-100%