Invertor Growatt MIN-3000TL-XH
de către VoltaRom Solar
0
în stoc
G2O161S1L275
MIN-3000TL-XH de la Growatt
  • Eficiență maximă de 98.4%
  • String-uri duble la MPPT
  • SPD de tip II pe partea DC
  • Suport pentru controlul exporturilor
  • Tasta tactilă și afișaj OLED
  • Stocarea datelor până la 25 de ani
Cu mândrie vă prezentăm inovația în domeniul panourilor solare: MIN-3000TL-XH de la Growatt!
Growatt & VoltaRom Solar - Împreună pentru un viitor sustenabil! ☀️
Marcă invertor Growatt
Putere maximă recomandată PV (pentru module STC) 6000W
Voltaj maxim DC 500V
Voltaj minim de pornire 100V
Voltaj nominal DC 360V
Interval voltaj MPP 70V-500V
Numărul de MPP 2
Număr de șiruri fotovoltaice per MPP 1
Curentul maxim per MPP 13.5A
Curentul maxim de scurtcircuit per MPP 16.9A
Putere nominală AC 3000W
Putere maximă aparentă AC 3000VA
Voltaj nominal AC 230V (180-280V)
Frecvență rețea AC 50/60 Hz (45-55Hz/55-65 Hz)
Ieșire maximă curent AC 13.6A
Factor de putere reglabil -0.8 -> +0.8
THDi <3%
Tip de conectare la rețea Monofazat
Eficiență maximă 98.2%
Eficiență Europeană 97.1%
Eficiență MPPT 99.9%
Protecție la inversarea polarității DC Da
Întrerupător DC Da
Protecție la supratensiune AC/DC Type III / Type II
Monitorizarea rezistentei de izolatie Da
Protecție la scurtcircuit AC Da
Monitorizarea defecțiunii la pământ Da
Monitorizarea rețelei Da
Protecție anti-insulare Da
Unitate de monitorizare a curentului rezidual Da
Protecție AFCI Opțional
Lungime 375mm
Înălțime 350mm
Grosime 160mm
Greutate 10.8Kg
Intervalul temperaturii de funcționare –25°C ... +60°C
Consumul de energie pe timp de noapte < 10W
Topologie Cu transformator
Emisia de zgomot (tipic) ≤35 dB(A)
Răcire Convecție naturală
Grad de protectie IP65
Umiditate relativă 0-100%